A Hafner családban már négy generáció óta művelik a fafaragást. Busómaszkokat készítenek, ami a mohácsi busójáráson beöltöző busók jelmezének legfőbb eleme. A busójárás a mohácsi sokac nemzetiség évszázados néphagyománya, egy téltemető, termékenységvarázsló, tavaszváró ünnep.
A családban elsőként Kalkán Mátyás (1929–1987) lett busómaszk-készítő mester. Munkája elismeréseként 1967-ben megkapta a Népművészet Mestere címet. Álarcait Európa több országának múzeuma is őrzi. Unokája, Hafner Miklós középiskolásként kezdett dolgozni nagyapja műhelyében, az ott maradt szerszámokkal. Első maszkját 1997-ben készítette el és azóta is faragja az álarcokat. Alkotásai rendszeresen szerepelnek az országos kiállításokon. 2010-ben az Élő Népművészet Kiállításon arany oklevélben részesült, 2012-ben elnyerte a Népművészet Ifjú Mestere címet.
Miklós édesanyja, Kalkán Mátyás lánya, Hafnerné Kalkán Mária fia példáját követve, 2007-ben kezdett faragni. 2012-ben Népi Iparművész lett. A 17. Élő Népművészeti Kiállításon ezüst oklevélben részesítették. Munkáit 2015-ben a milánói világkiállításon, valamint 2018-ban és 2019-ben a Düsseldorfi Magyar Napokon is bemutathatta.
A negyedik generációt Mária unokája, a 17 éves Vörös Viktor képviseli. Első munkái a 13. Országos Ifjúsági Kézműves Pályázaton szerepeltek.