A Debreczeni család élete a textíliák körül forog már csaknem 56 éve: népi textíliák készítésével, illetve azok öltözékként való tovább élésével foglalkoznak. A kézi szövéssel elsőként Debreczeni János a családfő ismerkedett meg még gyermekként. Felesége, Lívia női ruha készítőként végzett. Az évek múlásával saját családi vállalkozást alapítottak, melyhez lányuk, Klára is csatlakozott. Mindhárman tagjai a Békés Megyei Népművészeti Egyesületnek. Munkáikhoz az ihletet a népi kultúrából merítik, főként lakóhelyük, Mezőberény három nemzetiségű (magyar, német és szlovák) szőttes- és viseletkultúrájából. A családi vállalkozás a népi textíliák készítésén túl a takácsmesterség életben tartását is célul tűzte ki. János és Klára szakoktatóként évek óta vezetik a BMNE takács képzéseit.
A családtagok számos díjjal és elismeréssel gazdagodtak alkotómunkájuk során. Debreczeni János népi iparművész elnyerte a Békés megye népművészetéért elismerést (2008), a Magyar Köztársaság Arany Érdemkeresztjét (2009), a Népművészet Mestere címet (2012), a Király Zsiga-díjat (2015), a Mezőberény Kultúrájáért elismerést (2015), több ízben a Gránátalma-díjat és a Magyar Kézműves Remek díjat (2010–2016), a Kereskedelmi és Iparkamara aranyérmét (2016) és az Év Mestere díjat (2017). Debreczeni Jánosné Ábelovszki Lívia kitüntetései: Békés Megye Népművészetéért elismerés (2008), Magyar Kézműves Remek díj (2016), Életfa-díj (2021). Debreczeni Klára népi iparművész kitüntetései: az Év Ifú Mestere (2019), a Jövő Személyisége díj (2019), valamint a Mezőberény Kultúrájáért és Nemzetiségi Kultúrájáért díjak.
Rendszeresen szerepelnek országos kiállításokon. Az utóbbi néhány évben az I. Népművészeti Nemzeti Szalonon, az Országos Népművészeti Kiállításon, az MMA Életgazdagság című kiállításán, és az országos szintű textiles pályázatokon is láthatók voltak alkotásaik.