Nepp Dénes szíjgyártó, népi iparművész több mint három évtizede foglalkozik gyakorlati tudásának átadásával. Tanítványai hosszú éveken keresztül a mesterrel együtt készítették fogathajtó lószerszámaikat. 2020-ban a Mester és Inas pályázati program keretében két, Nádudvaron tanuló fiatalnak, Török Tamásnak és Sámuel Szilárd Lászlónak adta át a szíjgyártás fortélyait, a lószerszámkantár készítésének technikáját, akik a mester iránymutatásai alapján készítették el a kantárt, vágott sallanggal díszítve. 1993-ban elnyerte a Népi Iparművész címet, 1997-ben a Pro Renovanda Cultura Hungarie I. díját. Több jelentős szakmai elismerés után 2015-ben a Népművészet Mestere lett.
A szíjgyártó állatokra, főként lovakra készít bőrből készült termékeket. A mester feladata olyan lószerszámok készítése, ami az állatoknak kényelmes, tartós, könnyű és megfelel a hagyományos magyar fogathajtó kultúrának.
Sámuel Szilárd-László népi bőrműves, szíjgyártó Csíkszentomokoson él, ahol a helyiek hűen őrzik néphagyományaikat, szokásaikat és mesterségeiket. Fontosnak tartja a néphagyományok megélését és a hozzájuk való ragaszkodást. Gyermekkora óta érdekli a szíjgyártás, lószerszám-készítés és a bőrrel való tevékenység. A népi bőrműves és szíjgyártó mesterséget a Nád udvari Népi Kézműves Szakgimnáziumban sajátította el, szakmai oktatói Benő Tamás és Nepp Dénes voltak. Részt vett a Népművészeti Egyesületek Szövetsége által meghirdetett „Mester és Inas” pályázaton, ennek keretében Nepp Dénes szíjgyártó mesternél egy parádés kantár készítési folyamatát sajátíthatta el. A Békés Megyei Népművészeti Egyesület által megszervezett XIV. Vándorlegény Országos Népi Kézműves Pályázaton egyéni kategóriában 2. díjat kapott, és a munkái kiállításra kerültek. 2021-ben elnyerte a Hagyományos Mesterségek Oktatásáért Alapítvány és a New York-i Darida Réka Alapítvány Mester-Inas ösztöndíját.