Galánfiné Schmidt Teréz textilművész 1957-ben Etyeken született. Tanulmányait a budapesti Kulich Gyula Ruhaipari Szakközépiskolában végezte, az érettségit követően 1976-ban tagja lett az Etyeki Szövőműhelynek, ahol mestere Csókos Varga Györgyi és bukovinai székely asszonyok voltak. 1981-ben elnyerte a Népművészet Ifjú Mestere címet. 1983-ban került Hajdúszoboszlóra, 1986-ban szerezte meg a népi iparművész címet. 1991-ben Papp Lászlóné tanítványaként tanult Debrecenben, majd 1992-ben alapítótagja lett a Nádudvaron induló Népi Kismesterségek, Szolgáltató Mesterségek Szakiskolájának. A szövőműhelyt a kezdetektől Lőrincz Péter faragó-takáccsal alapították és az évtizedek során folyamatosan gazdagították. Az iskolában szőnyegszövő tanítványainak első csoportja már 1994-ben, a XI. Országos Népművészeti Kiállítás Élő Népművészet pályázatán aranyplakettet nyert. Ugyanezen a pályázaton Galánfiné Schmidt Teréz Gránátalma-díjban részesült, majd 2010-ben ismét elnyerte a díjat. Tanítványai számos pályázati díjat érdemeltek ki, 10 szőnyegszövő és 4 takács tanítványa elnyerte a Népművészet Ifjú Mestere címet, 8 tanítványa pedig a Junior Príma Díjat. Galánfiné Schmidt Teréz 2012-ben megkapta az Életfa-díjat, 2016-ban pedig a Népművészet Mestere címet.
Nyaranta az ország több területén szövőtáborokat tartott. Alkotótársaira máig nagy hatással van egyéni stílusa, ahogy eléjük tárja a magyar népművészet gyöngyszemeit és átadja a mesterség titkait. A tudás és a szeretet egységében, párhuzamosan a remekművekkel, mesterek és oktatók születnek a keze alatt. 2022-ben jelent meg Lőrincz Péterrel közös könyve, A kézi szövés rejtelmei (Center-Print Nyomda Kft., Debrecen), amely ősi szövéstechnikákat mutat be, rajzaival és sajátos szőttes viseleteivel kiegészítve igazít el a vászonszövés világában.
Géczy Margit mesterétől, Galánfiné Schmidt Teréztől nemcsak a takács szakmáról tanult, hanem emberségről, alázatról és a szakma iránti odaadásról is. 2022-ben elnyerte a Népművészet Ifjú Mestere címet.
Szőllősi-Dede Orsolya 2010-ben elnyerte a Népművészet Ifjú Mestere címet, majd 2012-ben a Junior Prima Díjat. Mesterével, Galánfiné Schmidt Terézzel közösen tervezte a kiállításon bemutatott, majd dzsidzsim technikával egyénileg elkészített munkáját.
Sebestyénné Tankovits Anita külföldön élő magyarok révén találkozott a magyar népművészet kincseivel, akkor döntötte el, hogy hazatérve ezzel szeretne foglalkozni. Jelentkezett a nádudvari iskolába, és ott Galánfiné Schmidt Teréz műhelyében egy életre elkötelezte magát a szövés mellett. Gyapjúszőnyeget és gyapjú ágytakarókat készít, emellett szívesen sző pamut és len lakástextileket és ruházati kiegészítőket is. 2004-ben elnyerte a Népművészet Ifjú Mestere címet, 2015-ben az Élő Népművészet Kiállításon bronz oklevelet kapott.
Dienes Nikolett gyermekkora óta érdeklődik a népművészet iránt. 2005 és 2008 között Nádudvaron Galánfiné Schmidt Teréz volt a mestere, az ott szerzett tudás, élmények, tapasztalatok terelték végérvényesen a szövés irányába. Vallja, hogy minden ember feladata és felelőssége a saját történelmének, hagyományainak és népművészetének megismerése. 2007-ben lett a Népművészet Ifjú Mestere.