Németh Gyula a kemenesaljai Duka községben, földművelő családban született. Kisgyermekként a nagyapja meséi a pásztorokról, a fafaragásaikról, a pásztorkodásról, a huszárélményekről és az igazságot kereső betyárokról formálták a gyermeki fantáziáját. 1975-ben találkozott a népművészet, a csont és a fa megmunkálásában nagy biztonsággal jelenlévő szakemberekkel, akik hatására tíz fiatalember megalakította a Velemi Népművészeti Stúdiót, melynek szellemisége, alkotó iránymutatása példa lett az ország hagyományos kézművességgel foglakozó fiataljai számára. Rendszeresen részt vett és vesz alkotótáborokban, fafaragó szakköröket vezetett. 1983ban Cziffra-ösztöndíjasként Franciaországban dolgozott. 1977-ben elnyerte a Népművészet Ifjú Mestere címet. Műhelyében pásztorfaragásokat készít fából és szaruból, a Nyugat-Dunántúlon jellemző spanyolozás és karcolozás technikáját műveli. Elévülhetetlen eredményei vannak abban, hogy a csupa beton városi, lakótelepi gyermekjátszótereken is teret kapjon a természetes anyag és a népművészet. Évtizedek óta rendszeresen szerepel tárgyaival a népművészeti kiállításokon. Szívesen vállal népi hagyományokat, kultúrát népszerűsítő bemutató foglalkozásokat. Elhivatottsággal adja át tapasztalatait, tudását a fiatalabb generációknak. Gyermek és felnőtt szakkört vezet a Kemenesaljai Művelődési Központ és Könyvtár szervezésében. 2009-ben elnyerte a Népművészet Mestere címet.
Tanítványai közül többen is a népművészet kiemelkedő mesterei lettek. Harasztovics Róbert kisgyermekként szívta magába a fa megmunkálásának szeretetét. Mesterétől, Németh Gyula celldömölki fafaragótól sajátította el a dunántúli pásztorfaragások technikáit. Saját műhelyében, Osffyasszonyfán elsősorban hagyományos bútorokat készít, emellett mézeskalács ütőfákat farag. Munkássága nagy mértékben hozzájárult ezen szép örökségünk tovább éltetéséhez. 19 évesen nyerte el a Népművészet Ifjú Mestere címet, 2021-ben Vas Megyei Príma Díj jelölést kapott. Számos országos kiállításon és pályázaton szerepelt sikeresen. Felesége, Harasztovicsné Dénes Lívia a férje által faragott ütőformákkal formáz mézesbábokat. A 2021-es Élő Népművészet Országos Pályázaton már közösen nyertek arany oklevelet.
Dénes Tibor bútorasztalos, ács, fafaragó 1986-ban nyerte el a Népművészet Ifjú Mestere címet. Jován János Attila fafaragó, bútor- és pásztorfaragás-készítő 2009-ben kapta meg a Népművészet Ifjú Mestere címet. László Attila bútorasztalos és fafaragó több szakmai országos és nemzetközi versenyen első helyezést ért el. Barti Krisztián faipari technikus, bútorasztalos és fa faragó munkákat készít.