Ament Éva bútorfestő, szakoktató eredetileg grafikusként végzett. Számos hazai és erdélyi helyszínen oktatja az általa kidolgozott és akkreditált népi bútorfestő tananyagot. A több mint tíz év alatt közel kétszáz tanítványának adta át a mesterség alapjait, közülük is a kiemelkedőkkel szívesen dolgoznak együtt egy-egy közösségben végzett munkán. A bútorfestésen túl elődeik templomi munkáinak rekonstrukciója is kedvelt területük.
A mostani kiállításra öten csatlakoztak mesterükhöz, hogy feldolgozzák az 1508 és 1520 között készült, pompás gogánváraljai mennyezet egy részletét.
Közösségben, szakmai táborokban végzett alkotómunkájuk mesterségük elsajátításának fontos, igen intenzív része, melynek során nagyobb lélegzetű alkotások is születtek: a pestszentimrei református templom szakrális bútorai, a lökösházi Fatimai Szent Szűz templomának karzata és karzatalja, a ceglédberceli református templom mennyezete, a sólyi református templom teljes, festett szakrális berendezése és szentélymennyezete, a Kallós Zoltán Alapítvány egyik oktatótermének mennyezete zabolai feldolgozásokkal, a szigetszentmiklósi görögkeleti kápolna teljes berendezése, a magyarókereki és a magyarfülpösi református templomok mennyezetének rekonstrukciója, valamint a komáromi festő-asztalosok 17–18. századi templomi munkáiból 21 templomot összefogó gyűjteményes kiállítás Révkomáromban. Az általuk készített Békés megyei szlovák, festett lakásbelső 2021-ben az Élő Népművészet kiállításon arany oklevelet kapott. Templommennyezeteik többsége Hagyományos Mesterremek vagy Hagyományos Míves Termék minősítést kapott.